Sepet  

Sipariş listesinde ürün yok

0,00 TL Nakliye
0,00 TL Toplam

Sepet Satın Al

Oudh Hindî

Hind Oud Kokusu 1. Sınıf

Daha fazla bilg...

1 200,00 TL

Stok durumu : Stokta

Ûd Ağaçları Asyanın güneydoğusunda, ekvator'un 10-13 derece kuzeyinde tropikal bölgelerde yetişir. Hindistan'da güneydoğu asya'nın bir çok ülkesinde olduğu gibi yıl boyu sıcak hava hakim olup, musson yağmurlarının etkisi altındadır. 

Ûd'u Hindî  (Kustı Hindî, Oudh indian,) eski bir "agarwood" ağacının parçalarından damıtılarak elde edilir. Ud kokuları "kalıcı" Esans ve Parfümlerin 1 numaralı ham maddeleridir. En kaliteli Ud, (öd ağacı) Kamboçya, Hindistan, Laos, Tayland ve Vietnam' da yetişir. Ud kokularının en üstün kalitede olanı Kamboçya Ûd'u (Oudh cambodia, Oudh Kambodî) ve Ûd'u Hindî 'dir. Ûd ve diğer natürel kokular Osmanlı döneminde Padişahlar, Vezirler, sadrazamlar ve bir çok ileri gelen şahıslarca kullanılırdı. Daha sonraları  Alkollü itriyatin ortaya çıkmasıyla bu tablo değişti. Sultan Abdülaziz devrinin sonlarına doğru Avrupa'dan gelen parfümler önde gelen ailelerce kullanılmaya başlandı dolayısıyla "Gerçek" ve faydalı kokuların yerini sağlığa zararlı maddeler içeren kimyasal karışımlı kokular aldı. Ûd kokuları Günümüzde Dubai, Bahreyn gibi ortadoğu ülkelerinde düğün gibi özel günlerde ve özel toplantılarda kullanılan eşsiz bir kokudur.

Hindistan Öd yağı çok kaliteli koku olmasının yanı sıra Akciğer hastalıkları, zihin gelişimi ve ruh sağlı için son derece faydalıdır. Yoğun akışıma sahip ve olağanüstü kalıcılığı ile türünün en kaliteli kokusudur. Şimdi eşsiz güzellikteki 3ml kristal şişesiyle,  kendiniz veya değer verdikleriniz için mükemmel bir hediye!

Not: Ud Hindî kokusu Sert bir kokudur. Bu sebeple ud kokularına aşina olmayanlara günlük kullanımda önerilmez.

*İadesi yoktur.

Not 
Zemzem E
2016-04-06

Ud Gramaj

Ürün miktarı, "Hacim" Kısmında seçenekli olarak belirtilmiştir.
Saygılarımızla.

  • 4 Kişiden 4 i bu yorumu yararlı buldu.
Not 
İbrahim Cevher.
2016-04-06

Gramaj

Resimde görünen şişede kaç gram oud var? Buna bağlı olarak talep ettiğiniz ücrete karşılık kaç gram koku göndereceğinizi de sitenizde görünür bir şekilde beyan ederseniz memnun oluruz.Teşekkür ederim.

  • 3 Kişiden 3 i bu yorumu yararlı buldu.

Yorumunuzu Yazın !

Yorumunuzu Yazın

Oudh Hindî

Oudh Hindî

Hind Oud Kokusu 1. Sınıf

Yorumunuzu Yazın

12 Aynı kategorideki ürünler: