0
0 Sepet (boş)
Argan Yağı

Argan Yağı

₺70,80 Kdv dahil

Shaza %100 doğal Argan yağı 50 ml.

( Hiçbir katkı maddesi içermemektedir.)

Stokta yok

Argan Yağı %100 Doğal ! 50ml.

( Hiçbir katkı maddesi içermemektedir.)

Doğadan gelen güzellik!

Argan Yağı içeriğineki E vitamini sayesinde sivilce ve siyah noktalardan kurtulmanız artık mümkün. Özellikle yaz mevsiminde güneşten gelen ışınlar cildi yakar ve deriyi çatlatır, Argan Yağı ile cildin kuru kalmasını engelleyebilir ve cildinizin daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Argan Yağı'nın nemlendirici özelliği sayesinde her duştan sonra boyun ve yüz bölgenize masaj yaparak cildinize yediriniz. Kuru bir cilde sahipseniz sabah–akşam uygulayınız. Cildiniz yağlı ise, akşam yatmadan önce Argan Yağı ile nemlendirin. Her gün makyaj yapmak zorunda olan kişiler için cildin temizlenmesi, yenilenmesi ve kırışıklıkların yok olması için Argan Yağı'nın mutlaka kullanılması gerekmektedir.

Bu eşsiz organik yağ %47,1 oleik asit (Omega 9), %33,8 linoleik asit (Omega 6) içermektedir. Bu yağ asitlerine ek olarak Argan Yağı çok yüksek oranda Tokoferol (E vitamini), Squalene, Steroller ve Polifenoller gibi çeşitli bileşenler içermektedir.

Argan Yağının Faydaları

1. Yaşlanmayı Geciktirici (Anti-Aging) Etkisi  vardır.

Argan Yağı cildi yumuşatır, nemlendirir ve cildi kurumaya karşı korur. Gündüz ve gece kullanımıyla kuru ve nemli cilt arasında denge kurar. Nemlendirici etkisi çok güçlüdür; cildi dışarıdan gelen güneş, kötü hava ve soğuğa karşı koruyup çatlak ve gerginliklerin oluşumunu önleyerek erken yaşlanmanın önüne geçer.

2. Kahverengi Noktaların, Yüzdeki Sivilcelerin ve Boyun Çizgilerinin Giderilmesi

Argan Yağı yüze haftada 2-3 defa olmak üzere hafif bir masaj ile cilde yedirilerek uygulanmalıdır. Maksimum etkinin sağlanması için tercihen gece yatmadan önce uygulanmalıdır. Eğer sivilceniz varsa yatmadan önce yağı pamuklu bir çubukla da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Argan Yağı mutlaka temiz bir cilde uygulanmalıdır. Sonucu hızlıca göreceksiniz. Cildiniz daha pürüzsüz ve yumuşak olacak ve ipeksi bir his uyandıracaktır.

3. Selülit ve Çatlak İzleri

Argan Yağı'nı mevcut güzellik kreminizle değiştirmeniz güzellik uzmanları tarafından da önerilmektedir. Çünkü Argan Yağı %100 doğal bir üründür. Ciltteki çatlakları önlemesi ve cilde tekrar elastikiyet kazandırması açısından çok faydalı bir üründür. Argan Yağı kullanımıyla birlikte pek de estetik olmayan bu çirkin izler silinir ve cildiniz elastikiyet kazanır.

4. Argan Yağı'nın Saça Olan Faydaları

Argan Yağı ile saçlı deriye günlük olarak masaj yapmanın saç dökülmesini engellediği bilinmektedir. Yaşadığımız iklim içerisinde saçlarımız kirliliğe ve kimyasal şampuanlara maruz kalmaktadır. Böylece saçlarımız parlaklığını yitirir, donuklaşır, kırılgan ve kuru bir hale gelir. Argan Yağı E vitamini içerir ve E vitamini de saçlı derinin ve saç kökünün beslenmesine yardımcı olur. Argan Yağıyla kuru kırılgan ve solgun saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırın.

 

Saç Bakımı
Argan Yağı geleneksel olarak saç maskesi ve saç düzenleyicisi olarak kullanılmaktadır. Saçı güçlendirir, parlaklık, yumuşaklık ve ipeksi bir dokunuş kazandırır. Saçlı derinin beslenmesini artırır ve canlanmasını sağlar. Haftada 1-2 defa yoğun terapi yapabilirsiniz. Önce Argan Yağını avucunuzla ısıtarak saça bol miktarda uygulayın. Kafa derisine oval hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün, 30 dakika boyunca böyle bekleyin ve saçınızı yıkayın.

Masaj Uygulaması
Bir vücut bakım ürünü olan Argan Yağı, masaj için de son derece uygun bir üründür. Tercihen duştan sonra temiz vücuda avuç içinde ısıtılarak uygulanması etkili sonuçları verir. Vücut tarafından kolayca emilmektedir ve diğer yağlarda olduğu gibi yapışkan bir formda değildir, bu nedenle masaj sonrası tekrar duş alınması gerekmemektedir.

Tırnak Bakımı
Argan Yağı ve limon suyunu eşit miktarda alarak bir karışım oluşturun ve parmak uçlarınızı bu karışıma batırın. Tırnakların sağlıklı bir biçimde kalması için haftada 1 kere bu karışımı 15 dakika boyunca uygulamak yeterli olacaktır. Bu karışımın düzenli olarak kullanılması kırılgan tırnakları güçlendirir.

Yüz Bakımı
Temizlenmiş bir yüze sadece birkaç damla uygulamak yeterli olacaktır. Argan Yağı gün içinde ya da gece yatmadan önce yüze uygulanabilir. Parmağınızın ucuna birkaç damla Argan Yağı damlatın ve parmaklarınızı birbirine sürterek yağın biraz ısınmasını sağlayın. Parmaklarınızla tüm yüz bölgenize nazikçe masaj yaparak Argan 'nı yüzünüze uygulayın. Yağ çabucak cildinize nüfuz edecek ve size daha genç bir bakış kazandıracaktır.

Yorumlar

Yorum yazın

Argan Yağı

Shaza %100 doğal Argan yağı 50 ml.

( Hiçbir katkı maddesi içermemektedir.)

Yorum yazın