0
0 Sepet (boş)
Efzal Pure Oud Esansı

Efzal Pure Oud Esansı

₺220,00 Kdv dahil

Efzal Pure Oud Luxury Serisi 6 ml.

Güney doğu asya'da yetişen nadir Oud ağaçlarının yağlarından elde edilmiş muhteşem bir harman.

Oud severlere kesinlikle öneriyoruz.

Ürün kodu
LUX-26
Hacim (6 ml.)
  • 6 ml.
Stokta Var

Ürünlerimizin tamamı alkolsüzdür.

Koku Noataları

Oud ağacı, Odunsu notalar, Gaiac ağacı yağı, Melisa, ve safran yağı notaları

Veri Sayfası

Hacim :
6 ML.

Yorumlar

Puanlama 
Puanlama

Yeniden Değerlendirme

Önceki yorumumda kalıcılığının ve yayılımının biraz düşük kaldığını yazmıştım. Yazarken aklımdan çıkan bir ayrıntı önemliydi aslında; hem koku alıp almamaya karar vermeye çalışanlara hem Zemzem Esans'a haksızlık etmemek için tekrar yazmak istedim. O ayrıntı da kokuyu sadece tende denememdi. Bu da eksik bir değerlendirmeye neden oldu. Kokuyu daha sonra kıyafette denedim ve sonuç çok daha başka oldu. Hem kalıcılık hem yayılım çok çok iyiydi. Üstelik üzerimde kaldığı sürenin artması kokunun çok daha ileriki safhalardaki halini ortaya çıkardı ki bu da önceki yorumumun aksine olarak kullanılabilirliğini keşfetmemi sağladı. Evet, (aradığım) Ortadoğu koku geleneğini yine tam olarak bulamasam da bu kokunun eksikliği değil benim kişisel önceliğim olabilir ancak. İyi ki kıyafetime sürmüşüm, hem yeni bir koku dimağı yakaladım hem de istemeden de olsa eksik/yanlış yönlendirmemim önüne geçtim. Bunun yanısıra Pure Oud'u ceylan miskiyle (siyah olan değil) beraber uygulayınca çok kaliteli bir birliktelik ve koku ortaya çıktı. Benzerini kullandığımı söylediğim kokuda bu süreci yaşamadım, çünkü koku dünyasına yeni girmiştim ve hemen kestirip atmışım galiba. Son olarak, o keskin mantarımsı koku bahsettiğim kullanım şekliyle bir süre sonra odunsu bir hal alıyor. Son olarak, eğer kokuyu almaya karar verirseniz ona zaman tanıyın ve direkt burna çekmekten ziyade kıyafetinizden esintisinin gelmesine göre değerlendirmenizi önerebilirim. Pure Oud + Ceylan Miski = Nadir rastlanılır maskülen bir râyiha.

• 3 kişiden 3 bu yorumu onayladı
Puanlama 
Puanlama

Benzer

Ucuzundan pahalısına birçok tek notalı oud esansı, kıyısında köşesinde oud olan parfümler ve esanslar ve yine oud'un ağırlıkta olduğu esanslar ve parfümler kullanan ve koklayan biri olarak yazıyorum. Piyasadaki bir hac malzemecisinden aldığım kokunun birebir aynısı olması hasebiyle hayal kırıklığı yaşamadım değil. Sadece aynısı olması değil elbette hayalı kırıklığımın sebebi. Sonuçta kör alış yapınca olabiliyor benzerlikler. Bunda sıkıntı yok. Lakin bu fiyata çok daha kaliteli ve katmanlı bir koku beklemiştim.

Esansın kokusuna gelince; çiğ mantarı yakından kokladığınızda gelen o bilindik kokunun biraz daha buruna batan / nefes tıkayan keskin hali var, özellikle başlangıçta. Yaklaşık bir saat sonra o keskinlik çok az eksiliyor. Çok alttan belli belirsiz bir "açık hava esintisi" ya da çok az bir "sucul esintisi" uzaklardan eşlik etmeye başlasa de o keskin kokuyu hiç bastırmıyor. Bende ayrıca Kutsal Toprakları, Ortadoğu koku geleneğini vesair çağrıştırmadı.
Yayılım: 6,5/10 Kalıcılık: 6/10 Koku Kalitesi: 6/10 Fiyatına Değerlik: 5/10

• 0 kişiden 1 bu yorumu onayladı
Puanlama 
Puanlama

Nurullah yüksel..

Oud severler için gayet güzel ve ağır bir koku,,
dikkat çekici olan ise her geçen dakika ile birlikte kokusunun değişmesiyle,
beraber yavaş yavaş açılması ..başarılı ürün..

Puanlama 

Yanlislik yok

Yanlislik oldugunu sanmiyorum abi şişenin boyutuna değil parfümün miktarına bakılırsa parfüm araya küçükçe sıkıştırılmış yani 6ml dir fotodan yanıltıcı gozukebiliyor

Puanlama 

Şişe 6 ml mi ?

Görseldeki şişe 6 ml den büyük sanırım, yanlışlık mı var

• 1 kişiden 2 bu yorumu onayladı
Puanlama 

Tek kelime ile mükemmel

Piyasada bin lira üstü para istenilip verilen ürünlere itibar etmeye hic lüzum yok tam bir esans duskunu olarak ürüñum bugün geldi mükemmel bir performans şişesi dahi 1.kalite paketleme mükemmel kargo hızlı önceden daniş kokusu beyaz ud almıstım birde hint cevizi bunlarin fiyatlari ucuz olduğu halde mükemmel kokular hele daniş kokusu böyle bir ürün yok hic bir yerde...tesekkur ediyorum zemzem esans verdigim her bir para kuruşu kurusuna helal olsun...bu isi türkiyede sizden daha iyi yapan bir firma yok...saygılar sunuyorum

• 3 kişiden 4 bu yorumu onayladı
Puanlama 

Hediye

Efzal Amber Oud esansının yanında hediye olarak bir miktar göndermişler :) Çok güzel bir koku. Zemzem Esansdan bir çok koku aldım şimdiye kadar hepsi de çok güzel. Zemzem esansa çok teşekkürler ederim.

• 1 kişiden 2 bu yorumu onayladı
Puanlama 

Efzal Pure Oud

Çok güzel bir koku.

Yorum yaz

Efzal Pure Oud Esansı

Efzal Pure Oud Luxury Serisi 6 ml.

Güney doğu asya'da yetişen nadir Oud ağaçlarının yağlarından elde edilmiş muhteşem bir harman.

Oud severlere kesinlikle öneriyoruz.

Yorum yaz