0
0 Sepet (boş)
Orjinal Gül yağı

Orjinal Gül yağı

₺300,00 Kdv dahil

 %100 دهن ورد اسطنبولي الصافي (دهن ورد سبارتا)

Orjinal Isparta Gül yağı 3ml koleksiyonunuzun olmazsa olmazı !

Hacim
  • 1 ml.
  • 2 ml.
  • 3 ml.
Stokta Var

Orjinal Isparta Gül Yağı 

*Damıtma usulü ile elde edilmiş tamamen saf gül yağı'dır. Farklı gül yağları ile karıştırılmamalıdır.

Gül yağı nedir?

Güzel kokusu, tıbbi değeri ve beslenmedeki yeri dolayısıyla antik çağlardan beri efsanelere konu olan, aşk, sevgi ve barışın sembolü gül, parfüm sektörünün de vazgeçilmez unsurlarından biri. 122 yıl önce Isparta'nın Gülcü Mahallesi'ne dikilen gül fidanları, damıtılma sistemiyle oluşan gül yağı ile parfüm sektörüne hammadde sağlıyor. Mayıs ve Haziran aylarında çiçek açan gül, önce bölgeyi, sonra da gül yağı ile tüm dünyayı eşsiz kokusuyla büyülüyor. Parfüm sektöründe gül esansı için kullanılan Isparta gülünü diğer 150 çeşit gülden ayıran özellik ise eşsiz kokusu ve kokusunun kalıcılığı...

Gülyağı: Parfüm ve kozmetik sanayiinin en önemli ve pahalı hammaddelerinden olan gülyağı pembe yağ güllerinin buharlı distilasyon yöntemiyle kaynatılmasıyla üretilir. Dünya standartlarına uygun kalitede gülyağı, deniz seviyesinden 1050 m ve daha fazla yükseklikte yer alan, Isparta ve yöresinde yetiştirilen güllerden elde edilir. Her yıl Mayıs ve Haziran aylarında toplanan güller, hava şartlarının da katkısı sonucu üstün kalitede gülyağı üretiminin gerçekleştirilmesini sağlar.

Gül yağı elde etmek için sabahın erken saatlerinde, güneş doğmadan toplanıp gölgede kurutulur. Su buharıyla distilasyona tabi tutulur. Elde edilen sıvının üst kısmında gül yağı toplanır. Alttaki sulu kısım ise gül suyunu teşkil eder. Genellikle 3000-3500 kg çiçekten 1 kg gül yağı, 500 kg gül suyu elde edilir.

 

Yorumlar

Yorum yazın

Orjinal Gül yağı

 %100 دهن ورد اسطنبولي الصافي (دهن ورد سبارتا)

Orjinal Isparta Gül yağı 3ml koleksiyonunuzun olmazsa olmazı !

Yorum yazın