Sepet  

Sipariş listesinde ürün yok

0,00 TL Nakliye
0,00 TL Toplam

Sepet Satın Al

Misvağın önemi

Misvak, peygamber efendimizin (sav) bir sünneti olarak diş temizliğinde kullandığı ve tavsiye ettiği ağaçtan elden edilen bir çubuktur. Bu konuda bazı hadisler paylaşalım 

"Dört şey geçmiş peygamberlerin sünnetlerindendir. Haya duygusu, kokulanmak, diş temizliği ve nikâh." (Tirmizî, Nikâh,1; Ahmed b. Hanbel, V, 421).

"Misvak kullanarak kılınan namazın, misvaksız namaza üstünlüğü yetmiş kattır." (Ahmet b. Hanbel, Müsned, VI, 272).

"Eğer ümmetime ağır gelmeyecek olsaydı, onlara her namazda misvak kullanmalarını emrederdim." (Buhârî, Cum'a, 8, Temennî, 9, Savm, 27; Müslim, Tahâre, 42; Ebû Dâvud, Tahâre, 25; Tirmizî Tahâre, 18; Nesai, Tahâre, 6, Mevâkit, 20; İbn Mâce, Tahâre, 7; Ahmed b. Hanbel, I, 80, 120, II, 245, 250, 259, 287, 399, 400, 429, 433, 460, 509, 517, 531, IV,114, 116, V, 193, 410, VI, 325, 329).

Her müslüman, peygamber efendimize (sav) benzemeyi arzular. Çünkü rabbimizin emri olarak “Kim Allah’ın kendisini sevmesini isterse son peygambere uysun” (sav) mealindeki ayeti kerime, bu konuda açık bir delildir.

Namaz, hac, zekat gibi farz olan ibadetlerin yanı sıra misvak kullanmak, tarak kullanmak, kokulanmak gibi insan fıtratına uygun sünnet çeşitleri vardır. Bu davranışlar muallimimiz olan peygamberimiz aleyhissalatu vesselam tarafından bizlere öğretilen insana faydası olan amellerdir.

Kainattaki ibadetlerin takdimini her gün 5 vakit huzuru İlahi’de ikrar eden müslümanlar, namaz ifasını gerçekleştirmek için sağlıklarını korumak durumundadırlar. Bu konuda bilhassa ağız sağlığı için bizlere sunulan misvak temizleyici özelliği ile mükemmel bir araçtır.

Misvak, dişleri beyazlatır. Diş etlerindeki kan akışını hızlandırır. Sindirimi kolaylaştırır. Hafızaya etki eder. İlmi İlahi’den gelen bir öğreti olarak misvak, insan için yaratılmış, fıtrata uygun harika bir araçtır. Misvak ağacından elde edilir ve sayabildiğimiz faydalarından daha çok faydası bulunmaktadır.

Binlerce yıldır sünnet olarak hayatımızda olan misvak, son yıllarda unutulagelen bir sünnet çeşididir. Bu açıdan tekrar hatırlamak ve kullanmak adına diş fırçası formunda satılan misvak çeşitlerini satın alarak kullanabilirsiniz. https://www.toothwak.com online satış sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Bembeyaz ve sağlıklı dişlere kavuşmanın yanı sıra bir sünneti ihya etmenin kazandırdığı şehit sevabına erişme mutluluğunu yaşamanız dileğiyle… Dilerseniz sade misvak kullanın, dilerseniz diş fırçası formunda üretilen Toothwak kullanın. Bu konudaki Hadisi Şerif ile yazımızı bitirelim :